Wycinanie i cięcie strumieniem wody

cięcie strumieniem wody

Jednym z kluczowych punktów naszej oferty jest cięcie wodą. Dysponujemy doskonałej jakości urządzeniem do cięcia strumieniem wodnym, którego głowica realizuje standardowe ruchy w osiach X,Y,Z a także ruchy kompensujące powstawanie stożka. Nasza maszyna dodatkowo wyposażona jest w mikrogłowicę do bardzo precyzjnych cięć. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zaoferować wycinanie wodą, które zapewnia niespotykane w tego typu maszynach rezultaty.

Wykonywane przez nas cięcie wodne obejmuje następujące zakresy:

 • 1500mm x 3000mm w 2 osiowym systemie pracy (X, Y, Z) do grubości 150mm, dokładność cięcia z tolerancją ±0,1m (w zależności od grubości materiału).
 • grawerowanie

Oferujemy niezwykle precyzyjne i efektywne cięcie, jak również grawerowanie strumieniem wodnym. Przedstawiamy zalety i zastosowanie proponowanej przez nas technologii.

Proponowane przez nas cięcie wodą dotyczy szerokiego zakresu materiałów. Wśród nich znajdują się:

 • wszystkie gatunki stali - nierdzewna, kwasoodporna, węglowa, narzędziowa, pancerna i wiele innych,
 • tworzywa sztuczne - poliwęglan, polipropylen, pianki, włókniny itp.,
 • szkło - m.in. klejone, witrażowe, warstwowe,
 • kamień - marmur, piaskowiec, granit i inne,
 • konglomeraty i ceramika - podłogowa, ścienna, blaty kuchenne itp.
 • drewno

Cięcie strumieniem wodnym jest doskonałą technologią, która zapewnia błyskawiczną obróbkę materiału. Jej zasada działania jest bardzo prosta. Każde urządzenie do wycinania wodą posiada specjalną głowicę, która pod bardzo dużym ciśnieniem wyrzuca odpowiedni strumień płynu. Niedużych rozmiarów otwór w głowicy, a także wysokie ciśnienie przyczyniają się do powstania energii umożliwiającej obróbkę praktycznie każdego materiału. Prędkość cięcia poprawia znajdujące się w wodzie ścierniwo.

Technologia umożliwiająca cięcie strumieniem wody posiada bardzo wiele zalet. Krawędzie obrabianych detali nie nagrzewają się oraz nie ulegają odbarwieniom, a wycinane elementy nie poddają się zniekształceniom. Wycinanie jest bardzo precyzyjne, a otrzymany dzięki niemu materiał nie wymaga dodatkowych obróbek. W porównaniu z innymi metodami, cięcie wodą trwa znacznie krócej. Jeśli interesują Państwa profesjonalne usługi obróbki materiałów strumieniem wody, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy konkurencyjny cennik usług oraz precyzyjne wykonanie każdego zlecenia. Zapraszamy do naszej siedziby, która mieści się miejscowości Plewiska (niedaleko miasta Poznań). Cięcie wodą wykonujemy szybko, rzetelnie i efektywnie. Przykładowe realizacje dostępne są w zakładce GALERIA.

Naszą specjalnością są:

 • cięcie płytek wodą
 • cięcie szkła wodą
 • cięcie kamienia wodą
 • cięcie stali wodą

"BROCAR" P.P.U.H. s.c. B. Kańduła D. Reimann-Kańduła
ul. Grunwaldzka 410, 62-064 Plewiska k. Poznania, woj. wielkopolskie
tel.: (61) 651-70-21, fax.: (61) 651-69-02, mail.: biuro@brocar.com.pl
tel.: (61) 651-79-05, fax.: (61) 867-37-78, mail: info@brocar.com.pl

i-info.pl